למה חשוב להגיע לביקור אצל רופא השיניים:

למה חשוב להגיע לביקור אצל רופא השיניים:

שיניים בריאות יכולות להחזיק מעמד לאורך תקופה ארוכה מאוד בשמירה נכונה על צחצוח והיגיינת הפה .

בשמירה נכונה על היגיינת הפה וביקורים קבועים אצל רופא השיניים כל שלושה עד שישה חודשים, בדרך כלל ניתן להפחית את הסיכון לעששות, מחלות חניכיים ועובדן שיניים. כאשר מגיעים לביקורת שגרתית אצל רופא השיניים לאחר אבחנת הרופא, ניתן לבצע אבחנה לטיפול הנכון ביותר לשיניים לפי הצורך. כך, ניתן להמליץ על תחילת הטיפול אם זה בשיניים, חניכיים, מפרקי הלסת, ואישורי שיניים/שיקום הפה.

סוגי טיפולי השיניים:

צילומי שיניים: צילום נשך, צילום פריאפיקלי, צילום פנורמי, צילומי CT ועוד…

טיפולים משמרים: הסרת אבנית (שיננית), הסרת עששת ושחזורי השן (סתימות), טיפול בפלוריד לשיניים, טיפול שיקום החניכיים בעזרת היגיינה אורלית ואישורי שיניים באמצעות  גשר או קשתיות שקופות .

טיפולים פולשניים: טיפולי שורש, עקירות, שתלים, ניתוחי חניכיים, השתלת עצם, הרמת סינוס, עקרות שיניי בינה.

אסתטיקת הפה+שיקום: ציפוי חרסינה, ציפוי MAX-E, ציפוי קומפוזיט/ננו-קרמי, כתר מתכת, כתר זירקוניה, כתר חרסינה, כתר  MAX-E, תותבות על בר טיטניום, תותבות על שתלים, תותבות נשלפות, תותבת חלקית, תותבת וולפלסט.

 

צילומי רנטגן: נשך, פנורמי ו-CT

צילום נשך: צילום הנשך מסייע לאבחון ממוקד של עששות, אבחון של חורים, בדיקת כתרים, משמש לשיקוף מצב סגירת השניים והמרווחים ביניהם, צילום זה דורש הכנסת ציוד וסרטי רנטגן אל תוך הפה ומבוצע על ידי מכשיר צילום חיצוני. ניתן לבצע צילום זה במרפאת השיניים או מכון צילומים.

תמונה של צילום נשך

צילום פריאפיקלי: משמש לשיקוף השיניים, החניכיים ומאפשר שיקוף של שורשי השיניים, העצם ומצב החניכיים, בנוסף צילום פריאפיקלי משמש לאבחנה ובניית תוכנית טיפול השורש ואבחון דלקות בשקע ואורך השורש. ניתן לבצע צילום זה במרפאת השיניים או מכון צילומים.

תמונה של צילום פריאפיקלי

צילום פנורמי: מאפשר קבלת תמונה רחבה הכוללת את כל חלל הפה השניים ושורשי השיניים. צילום זה מאפשר לרופא השיניים את קבלת התמונה הטובה ביותר של כל חלל הפה. צילום פנורמי משמש כבסיס לקביעת תוכנית הטיפולים הנפוצים , איתור של שיניים כלואות , זיהוי דלקות בשורשי השיניים, מבט כולל על שיניי הבינה ומצב הפה.

 

Translate